Yarı Zamanlı Eğitim ve Sertifika Programları Başlıyor
Yarı Zamanlı Eğitim ve Sertifika Programları Başlıyor

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı

“Cumhuriyet için Bir Kültürel Bellek”

1936 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle kurulan ve 1982 yılında Hacettepe Üniversitesi’ne bağlanan Ankara Devlet Konservatuarı’nı, Türkiye Cumhuriyeti’nin sanat ve kültür hayatının merkezi kurumlarından biri olarak Cumhuriyet’in “kurucu” fikirlerini günümüze ve geleceğe taşıyan bir kültürel bellek olarak görmek mümkündür.


Merhaba, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı Arena Sahne’de saat 20.00’de “Sığıntılar” adlı oyun sahnelenecektir. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü vesilesi ile yapılacak olan temsilimize tüm değerli Hacettepeliler davetlidir.  Görüşmek dileğiyle,

Tiyatro Anasanat Dalı


37. Ankara Müzik Festivali parogramı açıklandı, tıklayınız.


Konservatuvarımızın açtığı yarı zamanlı müzik eğitimi ve sertifika programlarının kontenjanları bu dönem itibarıyla dolmuş olup, eğitim programı başlamıştır. 2023-2024 Güz Dönemi için başvurular Eylül 2023 itibarıyla başlayacaktır,

ilginiz için sonsuz teşekkürler, saygılarımızla.

H.Ü. ADK Müdürlüğü


Değerli Hocalarım, Sayın Mahdi Khoshrooy tarafından Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Teorileri Anabilim Dalı kapsamında gerçekleştirilecek olan "İran Geleneksel Müziğinde Çalgı ve Nazariyat İlişkisi" başlıklı seminer 24 Mart 2023, cuma günü (yarın) saat 18.30'da afişte belirtilen "zoom" bağlantısı üzerinden gerçekleştirilecektir. Değerli katılımlarınız bizlere şeref verecektir.

Saygıyla,

CenkDeğerli grup üyelerimiz,
Türk Müziği Akademik Çevresi’nin (TUMAC) 2022-2023 akademik yılı Bahar Dönemi Bilim Sanat Etkinlikleri, Moskova Devlet Sanat Bilimi Enstitüsü'nde uzman araştırmacı olarak görev yapan Prof. Dr. Giultakin B. Shamilli'nin “Introduction to 'Dastgah' Phenomenon: Music and Language” başlıklı İngilizce sunumuyla başlıyor. 25 Mart 2023 Cumartesi günü saat 21:00’da (UTC+3) gerçekleşecek etkinlik, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Müzik Bilimleri Bölümleri Müzik Teorileri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cenk Güray'ın moderatörlüğünde TUMAC Youtube kanalından canlı yayınlanacak. Etkinliğimizin ulusal-uluslararası platformlarda ve sosyal medyada duyulabilmesi için tüm grup üyelerimizin destek vermelerini rica ediyoruz.

https://tumac.org/etkinlik/


 


Ülkemiz müzik dünyasının en önemli simalarından, Cumhuriyet müzik devrimlerinin temsilcisi Ayşegül Sarıca Hocamız'ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz.

Kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz, saygılarımızla.

H.Ü. ADK Müdürlüğü


Değerli İlgililer;

Depremden dolaylı veya doğrudan etkilenen "müzik öğrencilerimizin" Konservatuvarımızın yarı zamanlı eğitim programlarından faydalanabilmelerini sağlayabilmemiz için ilgili öğrencinin veya velisinin, durumlarını detaylı anlatan bir mesaj ile "adk@hacettepe.edu.tr" adresine başvurmalarını istirham ediyoruz.

Saygılarımızla,

ADK MüdürlüğüDeğerli İlgililer,

Üniversitemiz Ankara Devlet Konservatuvarı ve Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi iş birliği ile Yarı Zamanlı Konservatuvar Eğitimi ve Sertifika Programı Mart 2023- Haziran 2023 yeni dönem kayıtları başlamıştır ve kayıtlar 10 Mart 2023 tarihine kadar devam edecektir. 
 
Eğitimler, ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayınız: yasamboyu.hacettepe.edu.tr

Saygılarımızla.

Yaşam Boyu Öğrenme MerkeziHacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Tübitak 3005 programı kapsamında yürütmekte olduğumuz "Adakale'nin Saklı "Türkülerinin" Yapay Zeka (Makine Öğrenme) Yöntemleriyle Yeniden Tasavvur Edilmesi Ve Yapılandırılması" başlıklı proje kapsamında, Tübitak'ın yeni açtığı BİÇABA başlığı altında depremden olumsuz yönde etkilenen bölgelerdeki araştırmacıların görevlendirilmesi planlanmaktadır. Bu bağlamda lisans (1 adet-Yazılım, Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri),  yüksek lisans (1 adet-Yazılım Mühendisliği), doktora (1 adet-Müzikoloji) ve doktora sonrası çalışmalar (1 adet-Müzik Teorileri) seviyelerinde açılan pozisyonlara başvurular 1-10 Mart 2023 tarihleri arasında https://bicaba.tubitak.gov.tr/ adresinden yapılabilecektir.


Yarı Zamanlı Konservatuvar Eğitimi ve Sertifika Programı Mart 2023 - Haziran 2023 yeni dönem kayıtları başlamıştır.

Eğitimler, ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayınız:

yasamboyu.hacettepe.edu.tr

Dersler 3 Mart 2023 tarihinde başlayacaktır.


 


Ülkemizde ve komşularımızda yaşanan büyük depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diler, depremden etkilenen tüm insanlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz,

Saygılarımızla,

H.Ü.ADK Müdürlüğü


Konservatuvarımızın mezunu olup, sonraki yıllarda kurumumuzda öğretim üyesi olarak da görev yapmış olan Prof. Dr. Ahmet Yürür'ün vefatını üzüntüyle öğrendik, müzik kültürümüze verdiği tüm hizmetler için kendisine minnettarız, saygı ve rahmetle anıyoruz.

H.Ü ADK Müdürlüğü


Değerli Hacettepeliler,

Üniversitemiz Ankara Devlet Konservatuvarı ve Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi iş birliği ile Yarı Zamanlı Konservatuvar Eğitimi ve Sertifika Programı Mart 2023- Haziran 2023 yeni dönem kayıtları başlamıştır.

Eğitimler, ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayınız: yasamboyu.hacettepe.edu.tr

 

Saygılarımızla.

Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi


Konservatuvarımız öğrencileri tarafından oluşturulan Antik Tınılar topluluğu bugün (19.01.2022) saat 13.00'de TRT Radyo 3'te yayımlanmakta olan "Eskiden Yeniye" isimli programın canlı yayın konuğu olacaktır.

Saygıyla duyurulur, ADK Müdürlüğü

Dinlemek için tıklayınız.


Pan-Caucasian Gençlik Orkestrası'nın seçmeleri 1 Şubat 2023 günü Konservatuvarımızda yapılacaktır. Başvurmak isteyen öğrencilerimiz ayrıntılı bilgileri https://tsinandalifestival.ge/pcyo-overview/ sayfasından edinebilir.

Saygılarımızla,

H.Ü. ADK Müdürlüğü