Erdoğan DAVRAN - Misafir Öğr. El.

M. Erdoğan Davran sanatçı anne ve babanın oğlu olarak Ankara'da doğdu. Oda müziği çalışmalarını İlhan Özsoy ve Prof. Ulvi Yücelen , viyolonsel çalışmalarını Prof. Ali Doğan ile yapmıştır. 1985 yılında Ankara Devlet Konservatuvarın dan mezun oldu. Aynı yıl Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Çello sanatçısı olarak göreve başladı. 1986-1988 yılları arasında Bilkent Oda Orkestrası solo çellist görevini üstlendi. 1987 yılında Bilkent Üniversitesi'nde Çello mastırı yaptı. 1994 yılından beri Ankara Devlet Opera ve Balesi Solo çellist görevini sürdürmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 1993 yılında Oda Müziği Öğretim Görevlisi, 1999 yılından itibaren Çello ve Oda Müziği öğretim görevlisi olarak görevini sürdürmektedir.

2006-2008 yılları arasında Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni 2009-2012 yılları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni görevlerini üstlendi.

Yurtiçi ve yurtdışı konserleri:
Yurtdışı; Avusturya-Almanya-İngiltere- K.K.T.C - A.B.D ve İtalya'da

Yurtiçi; Mersin, Antalya, Rize, Afyon, Samsun, Mardin, Kars, İzmir, Çankırı, Marmaris, Datça, Bodrum gibi birçok ilde sayısız konser ve etkinlik gerçekleştirmiştir.

1985 yılından beri Devlet Opera ve Balesi'nde sergilenen tüm oyunlarda orkestra çello sanatçısı olarak görev almaktadır.

M. Erdoğan Davran halen aktif sanatçılık görevini sürdürmektedir.

E-posta: erdogandavran@yahoo.com.tr