Öğr. Gör. Zeynep ÖZBULUT

1978 yılında İzmir'de doğdu. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü, Bale Anasanat Dalı, Bale Dansçılığı Sanat Dalı'na öğrenci olarak girdi. 1996 yılında Bale Anasanat Dalı Lise devresinden mezun olarak Bale Anasanat Dalı, Koreoloji-Koreografı Sanat Dalı'nda lisans eğitimine başladı. Lisans eğitimi süresince merkezi Ingiltere'de bulunan Royal Academy of Dancing bünyesindeki The Benesh Insfifude of Choreology'nin dışarıdan birtirme (external) sınavlarına girerek,Elemantary seviyesindeki Klasik Solo, Pas de Deux, Scoring, Contemporary ve Intermediate seviyesindeki Klasik Solo sınavlarını üstün başarıyla (honours degree) tamamlayarak diplomalarını aldı. 2000 yılında Koreoloji-Koreografi Sanat Dalı Lisans programından "lhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü" alarak mezun oldu.

Aynı yıl Bale Anasanat Dalı, Koreoloji-Koreografi Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans programına başladı. 2003 yılında başarıyla mezun olarak Koreoloji-Koreografı Sanat Dalı'nda ücretli Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı.

11 Temmuz 2006 tarihinde H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı’na kadrolu Öğretim Görevlisi olarak atandı.

2011 yılında Koreoloji-Koreografi Sanat Dalı Başkanlığı görevine atanmış ve halen görevini sürdürmektedir.

E-posta: zeynep.ozbulut@hacettepe.edu.tr