San. Öğr. El. Aylin İPEKÇİOĞLU


1981 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano bölümünde Prof. Tulga Çetiz ile başladığı eğitimini, 1992 yılında Doç. Banu Perk’in öğrencisi olarak tamamladı. Eğitimi süresince Ulvi Yücelen ile Oda müziği, İlhan Baran ve Kemal Çağlar ile Solfej, Turgay Erdener ile Armoni çalıştı. Aynı yıl H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Bölümünde açılan kadro sınavını kazanarak öğretim kadrosunda yer aldı. 

1998 yılında, Gazi Üniversitesi Müzik Eğitim Fakültesinde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

1994-1996 yılları arasında Gazi Üniversitesinde piyano ve eşlik dersleri verdi. 

1995-1997 sezonlarında Ankara Devlet Opera ve Balesinde Şan Korrepetitörü ve Orkestra Piyanisti olarak çalıştı. 

2008-2011 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatlarında, Sahne ve Şan eşliği dersleri verdi. 

2009-2021 yılları arasında Opera Anasanat Dalı ve Sanat Dalı Başkanlığı görevlerini yürüttü ve bu süre zarfında çalışmaları ile eğitim-öğretim süreci dahilinde birçok yeniliğe imza attı.

2018-2021 yılları arasında diğer görevlerinin yanı sıra Konservatuvar Müdür yardımcılığı görevini yürüttü.

Birçok ulusal ve uluslararası sanatçı ile yorumculuk ve sahne çalışmaları yaptı. Bunlardan bazıları Yalçın Davran, Keriman Davran, Cüneyt Gökçer, Şinasi Özel, Çetin Işıközlü, Gürçil Çeliktaş, Murat Göksu, Murat Akar, Helge Dorsch, Ewa Czermak, Antonio Marceno. TRT Kurumu için çeşitli kayıtlar yaptı ve profesyonel ve eğitim projeleri kapsamında birçok konserler verdi. Halen H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’nda Sanatçı Öğretim Elemanı olarak görevini sürdürmektedir. 

E-posta: aylin.ipekcioglu@hacettepe.edu.tr