Tanıtım Günleri Programı 20-26 Temmuz 2024
Öğr. Gör. Serkan ALAGÖK


1990 yılında Ankara’da doğan fagot ve davul sanatçısı Serkan Alagök müzik eğitimine 2001  yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda başladı. Gülnur Kurt ile fagot çalışmalarının yanı sıra Sedat Civelek ve Vagıf Süleymanov ile oda müziği Sevgi Ünal ile solfej ve Hatıra Ahmetli ile armoni çalıştı.

2016 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvar’ında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda sanatta yeterlik eğitimine devam etmektedir.

Gustavo Nunez, Patrick de Ritis, Dag Jensen, Sergio Azzolini gibi dünyaca ünlü  virtüöz ve eğitimcilerle masterclass çalışmaları yaptı.

2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı bünyesinde yapılan “yılın genç solisti” sınavını kazanarak Hacettepe Senfoni Orkestrası ile W.A Mozart Fagot Konçertosu’nu solist olarak seslendirdi. Hacettepe Fagot Dörtlüsü ile birçok ilde konserler verdi, ayrıca televizyon ve radyo programlarına konuk oldu. Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası’nın Macaristan turnesinde yer aldı.

Orkestracılık kariyeri boyunca, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Hacettepe Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Çankaya Filarmoni Orkestrası, Filarmoni Antalya gibi orkestralarda misafir sanatçı olarak konser, turne,ve kayıtlarında yer aldı. Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası’nın Macaristan turnesinde yer aldı.

2017 Yılında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın açtığı sınavı kazanarak orkestranın 2019 yılına kadar bir üyesi olmuştur.

2005 yılında profesyonel olarak davul çalmaya başlayan Alagök, 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda caz bölümü kurulması ile Emre Kartari, Skip Gailes, Howard Curtis gibi hocalar ile çalıştı, derslerine katıldı. Türkiye'de ve dünyada çeşitli konserlerde ve festivallerde bir çok sanatçıya eşlik etme, albüm kayıtlarında yer alma ve televizyon programlarında performans fırsatı bulmuştur. Bulgaristan Bansko Caz Festivali, America Washington Turkish Jazz Week, Özbekistan Taşkent Caz Festivali yurt dışında verdiği konserlerden bazılarıdır. Beraber çalıştığı sanatçılardan ve gruplardan bazıları : , Sibel Köse ,Önder Focan ,Ayşe Gencer, Evrim Özşuca, Ayşe Cansu Tanrıkulu, Şule Köken, Koray Ergünay, Su İdil, Meriç Çalışan, Ceren Temel, Ercüment Orkut, Ozan Musluoğlu, Kağan Yıldız, Gökhan Somel, Abdurrahman Tarikçi, Tamer Temel, Ahmet Elmas, Meriç Demirkol, Uraz Kıvaner, TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası, Blue Project, İmer Demirer, Yıldız İbrahimova, Cansu Tanrıkulu, Kaan Bıyıkoğlu, Janusz Szprot, Skip Gailes, Ray Blue, Murat Ulus, Rüstem Rahmedov, Meltem Ege, Alan Harris, Deborah Davis.

E-posta: serkan.alagok@hacettepe.edu.tr

Youtube kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCQFWG3TZ7o-4Da2sBnmuYQg