Öğr. El. Duygu İnandık


1987 Yılında Ankara Devlet Konservatuvarı piyano yüksek bölümünden mezun oldu.  Konservatuvar öğrenimi boyunca Prof. Ayşe Savaşır ile piyano, Prof. İlhan Baran ile solfej, Prof. Ulvi Yücelen ile oda müziği çalıştı. Mezun olduğu sene Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde orkestra sanatçısı ve şan korrepetitörü olarak göreve başladı. 

2001-2002 yıllarında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından sahnelen 'Üç Kuruşluk Opera'  müzikalinin müzik direktörlüğü ve orkestra şefliğini yaptı.2007 yılında Kıbrıs Bellapais festivalinde Ayşe Karaoğlan ile beraber resital verdi. 

2009-2011 yılları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin “Başkorrepetitör”lüğünü yaptı. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı şan bölümlerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 

2014 yılında T.E.D.  Ankara Koleji Mezunları Derneği Çoksesli Korosu’nu yönetmeye başladı.  Çeşitli konserler veren koronun çalışması halen onun şefliğinde devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışında da çok sayıda konser veren sanatçı, Ankara Devlet Opera ve Balesi’ndeki görevinden 2018 yılında emekli oldu.

Halen koro şefliğini sürdürmekte olan İNANDIK, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’nda  “Sahne Repertuarı” dersini vermektedir.